YAŞASIN MAYO ÇAĞI!

 

Mayolar öyle bir rüzgarla geri döndü ki, ne üçgen bikini kaldı ne de mayokiniler. Fırtına gibi girdi plajlara, "ben sadece kilolu kadınların tercihi değilim " dedi ve beden ayırt etmeksizin kadınları etkisi altına aldı.

Üstelik mayolar şimdi hiç olmadığı kadar cesur. Derin göğüs dekolteleri, yan açıklıklar ve çarpıcı sırtların yarattığı etkiyi o küçücük üçgen bikiniler yaratamadı. 

Yalnız mayo seçmenin de püf noktaları var. Her mayo da mayo değil. Sonra plajda haminne gibi kalırsınız bizden söylemesi.

Mayoda sezonun öne çıkan trendlerine göz atalım ve dikkat edilmesi gereken noktalara bakalım;

Trend 1 : Derin göğüs dekoltesi

Sezonun alev alan trendi. Göğüsleri sarkık bayanların köşe bucak kaçması gereken bu trend, göğüslerinize güveniyorsanız eğer sizi kraliçe yapacak.  İyi kesim bir mayodan başka ihtiyacınız olan hiçbir şey yok bu yaz. Less is More 18 koleksiyonundaki LM18302 kodlu bu mayo gibi. Bu mayoları alırken dikkat etmeniz gereken en önemli detay eğildiğinizde göğüslerinizi kapattığından emin olmanız.

İpucu: Ayrıca bu mayolar tüm dikkati göğüs bölgesine çektiği için diğer taraftaki kusurlarınızı da gizler:)

Yapın: Göğüslerinize güveniyorsanız bu mayolardan alın ve hem plajda hem de akşamları jean ya da şort içerisine giyin.  Uzun madalyon kolyeler ile kombinleyin. 

Yapmayın: Göğüsleriniz sarkıksa ya da sürekli önünüzü çekiştirecekseniz bu mayoları almayın.

Mayo önerisi: Less is More 2018 koleksiyonundaki  LM18301 ve LM18302 kodlu mayolar

 

Trend 2 : Çarpıcı Sırtlar

Benim öyle göğüsle falan işim olmaz benim olayım sırt diyorsanız tam da doğru yerdesiniz. Bu sene mayoların sadece önleri değil arkaları da özel tasarım. Kısmetin hangi taraftan geleceği belli olmaz. Biz tedbirimizi alalım. Özellikle sade giyinmeyi seven kadınlar bu arka detay işine bayılacaklar. 

İpucu: Sırt dekoltesi odağı sırta çekeceği için küçük göğüslü kadınların dikkat dağıtma konusunda kurtarıcısıdır.  Ama kalçanız büyükse gözler biraz da kalçaya kayıyor malesef bu dekoltede. Ona dikkat! Kısa saçlı kadınlar ise açsınlar sırtları!

Yapın:  Sırtınıza güveniyorsanız onu göstermekten çekinmeyin. Sırt dekoltesi gelmiş geçmiş en çekici dekoltelerden.  Kolyeleri tersten takarak sırt dekoltenize daha fazla cazibe katabilirsiniz. Ayrıca bel ve ense dövmesi ile yıkılır. Belki geçici dövmeler ile ayrı bir tat katabilirsiniz. 

Yapmayın: Sırtınız yağlıysa ve dik durmuyorsanız bu mayolardan kullanmayın.

Mayo önerisi: Less is More 2018 koleksiyonundaki  LM18306 kodlu mayo

Trend 3 : Çarpıcı Açıklıklar

Vücudunuzun hangi noktasını göz önüne çıkarmaz istiyorsanız oraya küçük bir detay ve sonrası gelsin bakışlar , dedikodular. Cut Out kesim mayolar mayokini trendinin hayatımızdan çıkmasıyla daha da önem kazandı. Ölçülü bir açıklık her zaman kazandırır. 

İpucu: Cut Out mayolar doğru kalıptaysa eğer gerçekten kıskandırır. Sadece açıkta kalacak bölgeyi doğru seçmeniz gerekiyor. Örneğin bel çevrenizde problem varsa o bölgede açıklığı olan bir mayo almayın. Altın kural: En güvendiğin yeri öne çıkar.

Yapın:  Özellikle sıkı bir karnınız varsa karın bölgesinde cut out'u olan mayolardan alın

Yapmayın: Kilonuz varsa cut out mayolardan kaçın!

Mayo önerisi: Less is More 2018 koleksiyonundaki  LM18304 kodlu mayo

                 

 

Trend 4 : Bu Mayoysa Biz Neyiz?

Artık öyle mayolar var ki denize girerken giyildiğine bin şahit lazım. Eğer küçük bir Banu Alkan kıvamına gelmeyecek şekilde ölçüyü tutturursanız da festivale döner ortalık. Mayolar artık sadece plajda değil günlük hayatımızda da body gibi giyilebilecek tasarımlara sahip. 

İpucu: Bu mayolar sizi gündüzden geceye taşır (en sevdiğim laf). Sabah sahilde başlayın bir plaj partisi ile güneşi doğurun

Yapın:  Güvenli bir şekilde bu mayoları taşıyacaksanız ve iyi kombinleyebilecekseniz sakın kaçırmayın! 

Yapmayın: Abartmayın! Assolist değiliz sadece biraz hava arıyoruz bunu unutmayın!

Mayo önerisi: Less is More 2018 koleksiyonundaki  LM18303 kodlu mayo