Pareo Modelleri

Bikinilerin ve mayoların en büyük tamamlayıcıları şüphesiz ki pareolar. Sade bir bikini takımını bile farklı gösterebilecek, ayrı bir hava katabilecek pareo modelleri her sezon Less is More koleksiyonunda yerini alıyor.  Farklı pareo modelleri ve zamansız parçaları ile Less is More koleksiyonundaki pareo modelleri bambaşka.

Pareo modelleri sıklıkla karşımıza kare veya dikdörtgen formatındaki bağlamalı pareolar olarak çıkıyor. Bu pareolar hem etek şeklinde bağlanabildiği gibi hem de boyundan bağlayarak elbise formunda da kullanmak mümkün.

Şifon pareolar en çok tercih edilen mayodur. Üçgen formundaki şifon pareolardan kare ve dikdörtgen formuna kadar oldukça fazla modeli mevcuttur.

Ayrıca yeni sezon Less is More koleksiyonunda yer alan giyilebilir elbise formundaki pareolar da büyük ses getiriyor. Sadece bir pareo ile tüm günü geçirmek mümkün artık. Belindeki kemeri ile kolayca giyilen ve bağlanan pareolar hafifliği ile rahatlık sunarken, desenleri ile de göz alıyor.

Bu sezon pareo modellerinde modelden daha ziyade ne çıkan bir diğer detay ise pareo desenleri. Desenler arasında retro ve etnik desenler öncelikle. Ayrıca karışık figürlerden oluşan art çalışmaları ve bikini ve mayo desenlerinin birebir deseninden olan modeller de çok tercih ediliyor. Düz renkli keten & koton içerikli pareo modelleri de özellikle sade bir stil yakalamak isteyenlerin favorisi.

Ayrıca son dönemde bohem bir hava yakalamak isteyenlerin tercih ettiği püsküllü modeller, örgü pareolar da bir hayli dikkat çekmekte. Üçgen formunda olan pareolar ise pratiklik açısından çok tercih edilmektedir.

Pareo Nedir?

Pareo genel tanımı itibari ile bikini ve mayo üzerine giyilen & bağlanan kumaşlara verilen isimdir. Ama günümüze artık pareonun tanımı genişlemiş, özellikle giyilebilir modeller ile pareolar elbise olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Pareolar ağırlıklı olarak şeffaf kumaşlardan üretilir. Burada hem kolay kuruması amaçlanırken hem de bikini üstünde zarif bir görünüm elde edilmesi hedeflenir.  Pareolar kare veya dikdörtgen tasarımlıdır. Genelde dikişsiz ve tek parça halindedirler. Amaç hep elinin altında duran bu parça ile bir yerden bir yere kısa süreli giderken beline dolamak ve etek görünümü sağlamaktır.

Pareo Nasıl Kullanılır?

Pareo ağırlıklı olarak bele veya boyna bağlanarak kullanılır. Günümüzde hazır bağlanmış düğme ile tutturulan pareo modelleri de göze batmaktadır. Ama pareonun esas amacı denizden çıkar çıkmaz belinize dolayabileceğiniz, ya da üstünüzü giyinmek zorunda kalmadan bikininizi kapatabileceğiniz bir parça olmasıdır. 

Pareonun önden ya da yandan bele bağlamak sureti ile kullanımı en yaygın kullanımdır. Kısa etek şeklinde pareolar olabildiği gibi, geniş ve uzun kare parçalar ile uzun bir etek görünümü yakalamak da mümkündür. Günümüzde yine hazır etek şeklinde dikilmiş pareolar da mevcuttur.

Pareo Ne İşe Yarar?

Pareo genel olarak mayo ve bikinilerin üzerine giyilen, kıyafet giymeye gerek duymadan vücudu örtemeye yarayan kumaş parçasıdır. Pareo kolay kuruduğu için kullanım kolaylığı sağlar. Ayrıca bağlaması çok kolay olduğu için ve giyilmediği için de çok kullanışlıdır. Pareonun diğer amaçlarından biri de görünümü tamamlamaktadır. Renkli bir pareo ile düz renkte bir bikini bile bambaşka görünür. Valizde çok az yer kaplar ve kullanımı çok fonksiyoneldir. Bugün günümüzde popüler farklı pareo bağlama yolları isimli içeriklerde pareoların hem etek, hem bluz, saç bandı ve hatta elbise olarak bile kullanıldığını görüyoruz. Pareo yaz aylarının ve özellikle sahillerin vazgeçilmez aksesuarıdır.

Pareo Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Pareo kumaşı kolay kuruyan bir kumaş olmalıdır. Çünkü pareo ağırlıklı olarak denizden çıktıktan sonra ıslak mayo / bikini üzerine takıldığı için kolay kuruması öne çıkıyor. Tiril tiril ve ince kumaştan olduğu sürece farklı kumaş alternatiflerinden de pareo yapmak mümkündür. Pareo kumaşı pareonun kullanım amacına göre de değişiklik gösterir. Keten ve koton kumaştan yapılan pareolar daha büyük formda olup elbise gibi bağlanmakta hatta beline kemerle doğrudan elbise gibi de kullanılmaktadır.  Genellikle farklı ebatlarda şal formatında olan pareolar hem desenli hem de düz olarak tercih edilmektedir.

En çok tercih edilen pareolar şifon kumaştan yapılan pareolardır. Plajlarda yaygın olarak rengarenk desenli şifon pareoları görmekteyiz. Şifon pareolar çok kolay kurur ve çok zor deforme olur. Şeffaftır, iç gösterir ve bunun için bikini üstlerine çok tercih edilir.

Son dönemde koton ipten örülmüş örgü pareolar da bir hayli popüler. Yine delikli kumaşlardan yapılmış pareolar etnik ve bohem bir hava sunmakta.

Pareo Ne Zaman Giyilir?

Pareo tatilde, deniz kenarında, havuzdan veya denizden çıkarken sıklıkla tercih edilir. Ama genel olarak şöyle üstünüze hızlıca bir şey alıp bir yere gitmek istediğinizde, kısa bir yürüyüş yapmak istediğinizde, denizden çıkınca bir şey içmek ya da yemek için bir yere oturmaya gittiğinizde sizin kurtarıcınız olur. Hızlıca belinize ve boynunuza dolayıp üstünüzde giysi varmışçasına rahat hareket etmenizi sağlar. Koton ve keten pareolar elbise formunda getirildiğinde hem gündüz hem de gece kullanılabilen, sokakta bile rahatlıkla zaman geçirebileceğiniz parçalar.

Kısacası pareolar yazın vazgeçilmezi. İster sahilde, ister havuzda, ister yazlık evinizde, ister teknede her yerde az yer kaplayan kolay kuruyan bu tiril tiril parçalar ile rahatlığı ve konforu yakalayabilirsiniz. Bikinilerin en yakın arkadaşı pareolar ayrıca kiloları ve fazlalıkları saklama konusunda da bir uzman.

Pareo Nasıl Bağlanır?

Günümüzde pareo artık sadece bele bağlanan bir aksesuar değil. Onlarca farklı bağlama yöntemi ile çok farklı stiller yaratmak ve görünümler yakalamak mümkün. O yüzden pareolar yaz kombinlerinin vazgeçilmez bir parçası.

En yaygın kullanılan pareo bağlama yöntemlerine göz atarsak:

 • Pareoyu sırtınıza doğru tutup iki ucunu boyundan çapraz bağlarsanız pareonun harika bir boyundan bağlı elbiseye dönüşecektir.
 • Pareoyu en klasik hali ile belinizde önden ya da yandan bağlayarak bacak dekolteli uzun veya kısa etek görünümü elde edebilirsiniz.
 • Pareoyu peştamal gibi belinize tam dolayarak tam kapalı bir etek formu yakalayabilirsiniz.
 • Pareonuzu göğüs üzerinden bağlayarak straplez bir elbise yaratabilirsiniz
 • Pareonun iki ayrı ucunu karşılıkla bağlayarak kollarınızdan geçirdiğinizde yelek ve bluz formunu alır.
 • Pareonuzu aynı zamanda koton bir kumaştan seçerseniz peştamal havlu gibi de kullanabilir aynı zamanda kurulanabilirsiniz.
 • Pareonuzu saçınızın etrafından birkaç kere dolayarak şık bir saç aksesuarı yaratabilirsiniz.
 • Yine pareonuzun iki ayrı ucunu bağlayarak geçici bir çanta yaratabilir, hafif eşyalarınızı taşıyabilirsiniz.
 • Büyük pareoları iki uçlarından bağlayarak kollarınızdan geçirip kısa kollu elbise yapabilirsiniz.
 • Pareonuzu üçgen haline getirip bandana olarak takabilirsiniz.
 • Pareonuz yeterli büyüklükte ise yine üçgen haline getirip sırtta bağlayarak straplez bir bluz yaratabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bi pareo ile yapabilecekleriniz sadece sizi yaratıcılığınıza kalmış. Farklı ebatlarda 1-2 pareo edinmek size onlarca farklı kıyafet imkanı sunacak ve sizi tarz ve yaratıcı gösterecektir.

Pareo Nasıl Yıkanmalıdır?

Pareolarımızı uzun ömürlü kullanmak istiyor ise bakımına da dikkat etmeliyiz. Öncelikle pek çok pareo kolay kuruması için poliamid veya polyester kumaşlardan yapılmaktadır. Pareonuzu fazlaca sıkmak çekmek kurutma yapmak özellikle şeffaf pareolarda kumaşta açmalar olmasına neden olur. Pareoları çok fazla sıkmamak ve çekiştirmemek önemlidir. 30 derece ağartıcı kullanmadan elde yıkanması tavsiye edilir. Yine 30 derecede fazla sıkma yapmadan makinada da yıkanabilir. İpek pareolar için makine kullanılması tavsiye edilmez. Keten pareolarda yüksek ısılar çekme yapacaktır.  Neon renklerde zamanla güneşten dolayı solma olabileceğini bilmek önemlidir. Pareonuzu tuzlu suda bırakmamanız, durulamanız ömrü açısından çok önemlidir. Makinada yıkama yaparken benzer renkleri kullanmanız renk geçmemesi açısından önemlidir.

Vücut Tipine ve Ölçülerine Göre Pareo Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Pareolar dikişsiz ve bedensiz oldukları için her vücut tipi ve bedeni tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Bu da pareoların en çok tercih edilme nedenlerinden biridir. Daha kilolu olanların geniş pareoları tercih etmeleri kullanırken rahat etmeleri açısından önemlidir. Zayıf olanlar üçgen pareolardan geniş pareolara kadar tüm alternatifleri tercih edebilirler.

Pareo Nasıl Kombinlenir?

Pareo en kolay kombinlenen tatil aksesuarıdır. Bikini ve mayolarınızın renkleri ile uyumlu bir pareo edinmek ile başlayabilirsiniz.

Farklı karışık desenlerdeki pareolar ise her renk ve desen bikini ile rahatlıkla kombinlenip ekonomik bir çözüm sunar.

Etnik pareolar özellikle mayolar ile kombinlendiğinde tarz bir görünüm sunmaktadır.

Düz renk mayo ve bikinileri desenli pareolar ile, desenli mayo ve bikinileri ise düz renk pareolar ile kombinleyerek daha sade ve düzenli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Pareoları kombinlerken olay tamamen yaratıcılığınıza kalmış. Yaz mevsiminin yüksek enerjisi ve rengarenk modası ile pareo seçerken ve kombinlerken kendinizi özgür hissederek çok farklı ve canlı kombinler yapmanız mümkün.

Pareo Fiyatları

Less is More seçkin satış noktalarında ve tüm satış kanallarında belirlenen fiyatlarla satılmaktadır. Üst düzey bir işçilik ve kalite anlayışı ile üretilen pareolarımız aynı gün içerisinde ücretsiz olarak kargoya verilmektedir.  Geçen sezona ait ürünleri yine web sitemiz üzerinden indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. İndirimli ve uygun fiyatlı pareo modelleri için sitemizde yer alan indirim kategorisine göz atabilirsiniz. Web sitemizden 7/24 güvenli alışveriş yapabilir, kesintisiz ve her kanaldan müşteri hizmetleri desteği alabilir ve ücretsiz kargo ile hızlı sipariş oluşturabilirsiniz. Hem tarz hem de farklı görünmek istiyorsanız Less is More’da onlarca pareo modeli sizi bekliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Size daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla çerezleri kullanıyoruz. Çerezler Hakkında Aydınlatma Metni için tıklayınız. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, Gizlilik ve Çerez Politikamızı kabul etmiş olursunuz.